Третьокурсники кафедри журналістики разом із куратором М. А. Балаклицьким відвідали редакцію Харківського обласного радіо. Екскурсію по усіх «стратегічних точках» провів молодим колегам головний редактор Роман Кривко. Українське радіо почалося з Харкова. У кабінеті головного редактора висить документальне підтвердження: фото газет «Пролетариат» і «Коммунист», де зазначається, що 16 листопада 1924 року перше на території України радіомовлення розпочалося в нашому місті. Це були святкові концерти артистів.
Облрадіо «проживає» у старенькій будівлі початку XX ст. на Чернишевській, 22 (запам’ятайте: не Чернишевського; саме -ська – на честь давнього градоначальника Чернишова: з часом Чернишовська перетворилась на Чернишевську). Там працює близько сорока осіб, третина з них – журналісти. Продукція облрадіо виготовляється на державне замовлення. У виготовленні медійних матеріалів тут також керуються рекомендаціями Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення. До 15% часу займає реклма – в основному банків чи медичної продукції.
Харківське обласне радіо працює за класичною схемою адептів мовлення: ВВС, київських чи московських радіостанцій. Мовлення базується на роботі диктора, звукорежисера, оператора прямого ефіру та сектору випуску.
Нас люб’язно усюди водять: ось центральна апаратна, звідки проводиться технічне управління процесом, редакції, де журналісти створюють матеріали, справжня студія прямого ефіру! У дикторській ми «пишемося» у справжнісінькій мікрофон, від якого віє духом радянських фільмів. А потім легенда облрадіо Нела Гунченко, що працює там близько сорока років, каже нам: «Молодці! У кожного свій стиль, зберігайте його!»
На наших очах монтажер Наталя у програмі Sound Forge перетворює «нечищенний матеріал» журналістів на готовий сюжет чи програму. Вона розповідає, що «чистити» треба усіх; тільки один зі ста розмовляє так, що не потребує монтажу, «без фефектів фікції» (це дається природою і не залежить від інтелектуальних можливостей).
На питання «Що приводить людей на обласне радіо» Роман Кривко з легким сумом відповідає, що це зазвичай вакансія, самоціллю радіо майже не буває. Проте Максим Балаклицький впевнений: «Ми тут побачили людей, закоханих у свою роботу». І дійсно, професійний обов’язок – допомога молодим журналістам – команда облрадіо виконала на відмінно: так тепло і уважно студентів зустрічають не в кожному ЗМІ міста. За те, що по-людяному поставилися та професійно ввели в курс журналістської справи, дякуємо вам, шановний колектив Харківського обласного радіо!
Оцей звуковий звіт про наш візит наступного ранку (11 березня о 8:10) пролунав в ефірі харківського радіо:
Світлана Приступа, студентка 3 курсу