Ігор Колтунов, журналіст телепроекту “Гроші” на каналі “1+1”, аналізує роль журналістської освіти в своїй роботі.
Чи читаєте Ви якісь професійні видання з журналістики? Чи відвідуєте семінари, тренінги?
Основні видання які я читаю, це Українська Правда, журнал Слон, Новое Время, Дождь та Сноб. Якщо мова йде про видання,я кі висвітлюють діяльність саме журналістів, то це сайт Детектор Медіа (колишня Телекритика), в якій я веду власний Відеоблог.
Щодо семінарів. Сам читаю невеликий курс у Вищій Школі Media & Production для дітей дошкільного віку. Нещодавно запросили прочитати лекцію для магістерського курсу Могилянки.
Що вважаєте своїми головними досягненнями?
Думаю, що говорити про власні досягнення буде неправильно. З власного досвіду знаю, що триматися за колишні заслуги – шлях у нікуди. Яких би вершин ти не досягнув, завжди варто доводити собі та оточуючим, що ти можеш більше. Цим я і пробую займатися.
Оцініть якість отриманої у Каразінському відділенні журналістики освіти.
Я високо оцінюю якість здобутої освіти, тим не менш основні свої навички з журналістики отримав в редакції, працюючи на телебаченні.
Ваші побажання до журналістської освіти.
В університетській аудиторії майбутнього журналіста можуть навчити бути освіченим інтелектуалом, ерудитом, дати базу, яка необхідна сучасній людині. Але навчити журналіста лекціями – не вихід. Мій рецепт – 70% практики й 30% теорії. Менше про «лабиализацию редуцированных гласных», більше про «синхрон» та «прямий ефір». В Університету має з’явитися своє локальне телебачення. Студенти мають самі монтувати, вести ефіри, писати колонки та знімати на камеру.
Чим займаєтесь зараз?
Уже три роки працюю в програмі ГРОШІ на каналі 1+1. Паралельно роблю для каналу фільми «Українські Сенсації».
Найбільші труднощі й виклики у Вашій роботі?
Депресія та відчуття дедлайну. Рятує відчуття задоволення від якісно виконаної роботи. Без цього ніяк.
Запитання — Максим Балаклицький