29 червня 2018 року у сквері біля ДК ХЕМЗ відбулося святкування дня народження еко-проекту «Прихисти пакет».
Рік тому в Харкові почав роботу перший мобільний пункт прийому пакетів та іншого второсиру. Минуло 12 місяців, і тепер «Прихисти пакет» розширює свої кордони: анонсовано запуск маршруту мобільного пункту прийому відходів із 5 липня.
До святкування дня народження приєднались всі небайдужі до проблеми забруднення навколишнього середовища. Приміром, пригощали на заході хлопці з веганського руху «Никого не ем!». Крім того, на честь дня народження з 18:00 до 21:00 у сквері біля ДК ХЕМЗ працював майданчик-даруванчик, де кожен бажаючий мав можливість узяти будь-що з одягу цілком безкоштовно, майстер-клас із плетіння з використаної раніше тканини, дегустування іван-чаю та мобільний пункт прийому второсиру й пакетів. Найактивніші сортувальники міста були нагородженні подарунками.
Дипломи та призи отримали також учасники щорічного конкурсу в рамках «Енерго-фестивалю», на якому були представлені творчі роботи на теми енергоефективності та природо-ресурсозбереження. Серед фіналістів – Олександр Уткін, Ганна Чварно та Рамір Хачатурян.
Друга частина святкування проходила у приміщенні ДК ХЕМЗ і була присвячена вихованню екологічної свідомості населення. Своїми досвідом і знаннями поділилися активіст із Полтави Сергій Антоненко, який розповів про судову тяганину з державою у боротьбі за можливість здавати електричні лампи окремо від інших відходів, Любов Демченко, яка розповіла про шкоду від спалювання сміття, а також Єгор Куц, розробник мобільного додатку, за допомогою якого люди зможуть дізнатися розташування найближчих пунктів прийому відходів та власне однодумців, котрі сортують сміття. Після еколекторію присутні мали можливість подивитися документальну стрічку «Край сміттєзвалища».
Наприкінці святкування дня народження засновниця еко-проекту «Прихисти пакет» Ганна Прокаєва зазначила, що організація мобільних пунктів та маршрутів містом – то є друга за чергою мета. Перша полягає в тому, аби використовувати превентивний метод у боротьбі за чистий навколишній світ та домогтися від виробників маркування своїх продуктів. Завдяки цьому людям буде зручніше сортувати сміття.
Кирпич Юлія – студентка 2 курсу відділення журналістики (в межах виробничої практики)