Студенти вивчали комунікаційну діяльність благодійного фонду

6 листопада відбулася зустріч на тему: “Робота благодійного фонду з журналістами”. Перед студентами відділення журналістики виступили директор благодійного фонду “Карітас Харків” Сергій Коваль і спеціалістка з комунікацій проєкту “Долаючи розломи в громадах” Анна Савченко.

 Благодійна організація Благодійний Фонд Карітас Харків  є християнською організацією, що допомагає людям в Харківському екзархаті (Харківська, Полтавська, Сумська області).  Фонд розпочав свою діяльність у вересні 2014 року, як «екстрена служба допомоги» на виклики внутрішньої та зовнішньої ситуації. 6 березня 2015 року був офіційно зареєстрований Харківським екзархатом УГКЦ та МБФ «Карітас Україна».

Організація має багато проєктів; трохи про деякі з них.

Відділ протидії торгівлі людьми спеціалізується на наданні консультаційних послуг для потенційних жертв, особливо трудових мігрантів, дітей та груп ризику. Проводимо превентивні заходи для безробітних, малозабезпечених, ВПО, учнів вищих, професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів, учнів інтернатів, одиноких матерів та інших груп ризику. Ми можемо надавати інформаційну, психологічну, юридичну, соціально-медичну, матеріальну допомогу.

«Паростки майбутнього» – проєкт, у якому 15 дітей із синдромом Дауна навчаються вирощувати Мікрогрін – це зелень різних видів овочів, розміром до восьми сантиметрів. Вона на 100% відповідає смаку стиглих плодів і останнім часом стала модною прикрасою ресторанних страв. Так діти соціалізуються і освоюють нову навичку, який в майбутньому може стати їхньою професією.

Проєкт «Долаючи розломи в громадах, що постраждали від конфлікту: від зцілення до співпраці» має сприяти нормалізації та соціальній згуртованості в українському суспільстві, що страждає від конфлікту. Його реалізація відбувається через такі  заходи й активності як: тренінги, майстер-класи, організація конференцій, фотовистав, мистецьких та спортивних заходів,  індивідуальні та групові консультування з психологом.

Активно організовують медійні заходи. Недавно провели круглий стіл з журналістської етики, який відвідало близько двадцяти медійників Харкова. Спеціалісти жваво ділились досвідом та просто говорили на актуальні теми.

Остання фотовиставка «Справа в тому, що в мене немає дому», присвячена модульному містечку переселенців з тимчасово окупованих територій України. Кожен знімок – це унікальна історія життя сімей, які стали заручниками обставин та були вимушені покинути свої рідні домівки на Сході України. На відкриття виставки запрошені мешканці модульного містечка.

Каміла Лободенко, студентка 1 курсу відділення журналістики

Фото – Олександр Конєв, студент 1 курсу відділення журналістики