Наукові пошуки школярів: МАН в умовах карантину, секція «Журналістика» (ІІ етап конкурсу)

У січні-лютому 2021 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, зокрема й у Харківському територіальному відділенні Малої академії наук України. Цього року його формат був змінений і через нові параметри проведення конкурсу (передусім – постерний етап замість написання контрольної роботи), і через карантинні обмеження. З огляду на останні період підготовчої роботи для школярів і керівників був складнішим, а захист наукових робіт – дистанційним, за допомогою скайпу.

У секції журналістики було заявлено 14 науково-дослідних учнівських робіт, 13 учасників взяли участь у постерному етапі та захисті-конференції.

Журі секції вже традиційно склали викладачі кафедри журналістики філологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна: проф. Л. М. Хавкіна (голова журі секції), доц. Н. В. Нечаєва, ст. викл. Н. Б. Калашник, а також доцент кафедри гуманітаристики та мистецтвознавства факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури І. А. Фесенко (Куриленко), секретар – методист відділу дослідницько-експериментальної діяльності Комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» І. О. Рижкова.

Так само традиційно вже приємно вразила різноспрямована, актуальна і смілива тематика робіт, намагання знайти відповіді на складні питання часу та виклики новітнього журналістського процесу. А також – уміння швидко адаптуватися до нових технічних і організаційних вимог, дистанційно представляти результати наукової роботи і вести фахову дискусію.

Учасники й тематика робіт ІІ (обласного) етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у Харківському територіальному відділенні (2021 р.)

  • Бацько Дар’я Валеріївна «Аспекти спічрайтингу на прикладі промов президентів України» (ІІІ місце);
  • Букач Наталія Олександрівна «Заголовок як частина газетного тексту (на прикладі газети “Вісті Балаклійщини”)» (ІІ місце);
  • Вакіна Єлизавета Максимівна «Особливості журналістської діяльності Людмили Туровської та її роль у просвітницькій роботі Чугуївщини» (ІІ місце);
  • Данець Марія Анатоліївна «Маніпулятивні можливості масмедійного тексту» (ІІІ місце);
  • Замкова Софія Максимівна «Вплив Інтернет-реклами на підлітків»;
  • Красільнік Єлизавета Валентинівна «Запозичення в українських засобах масової інформації періоду 2010-2020 років»;
  • Літвін Дар’я Романівна «Тематика подорожей. Формування тревел-журналістики»;
  • Піщуліна Валерія Владиславівна «Тревел-журналістика в сучасному українському медіапросторі: функціональні та жанрові особливості» (ІІ місце);
  • Сендецька Марія Вадимівна «Fashion-блогери соціальної мережі Instagram: біографічний аспект» (ІІІ місце);
  • Тішина Катерина Сергіївна «Використання маніпулятивних технологій при створенні сайту (на прикладі UNIAN.UA)»;
  • Фірсова Єлизавета Віталіївна «Мeдіакoнтeнт молодіжних ток-шоу: соціальний вимір»;
  • Ханкелдієва Варвара Олександрівна «Особливості функціонування евфемізмів на електронних інформаційних ресурсах мережі “Інтернет”»;
  • Харланова Єлизавета Миколаївна «Висвітлення проблем харківського коксового заводу у сучасних друкованих харківських засобах масової інформації» (І місце).

Дякуємо всім учасникам за наукові пошуки та інтерес до журналістикознавчої тематики, щиро вітаємо всіх учасників та переможців!

 

Л. М. Хавкіна