20 квітня 2021 року о 15:30 відбулася відкрита науково-популярна лекція, присвячена отаману Юрію Тютюннику. Проходила вона в онлайн-форматі на платформі Zoom, українською мовою, з вільним доступом для всіх бажаючих. За всю лекцію кількість учасників варіювалася від 30 до 35 осіб, а цільовою аудиторією стали здебільшого студенти-історики й ті, кому цікава історія України.
Лекторкою була Тетяна Швидченко, засновниця освітньої організації «Експертний корпус», працівник музею Революції Гідності.
Організатори – Центр українських студій імені Д. І. Багалія філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна спільно з громадською організацією «Липецька сотня», а модератором був доцент кафедри українознавства філософського факультету нашого університету Андрій Домановський.
Пані Тетяна дуже добре висвітлила тему, продемонструвала свою презентацію, чітко простежувалася зацікавленість лекторки цією людиною, тому й слухати було справді цікаво. А якщо під час лекції траплялися технічні прецеденти, пані Тетяна реагувала спокійно, навіть шуткувала, назвавши лекцію «подкастом» через музику, яку деякі слухачі вмикали.
Лекція була присвячена 130-річчю від дня народження Юрія Тютюнника – видатного українського військового та політичного діяча, одного з лідерів національно-визвольних змагань за незалежність України в період 1917–1921 років.
Під час лекції слухачі дізналися, що Юрій Тютюнник – видатна українська постать, однак у його біографії ще багато «білих плям». Відомо, що ця людина була генералом-хорунжим Української народної республіки, учасником національно-визвольної революції та отаманом вільного козацтва, що він був тричі засуджений до розстрілу. За деякими спогадами, є інформація про родинні зв’язки Юрія Тютюнника із Тарасом Шевченком. Він був не лише воєнним діячем, а також письменником. Юрій Тютюнник є визначною постаттю і саме для Харкова, в якому він провів достатньо часу. Історія цієї видатної людини цікава та не до кінця вивчена, тож, гадаю, дослідникам неодмінно варто звернути пильнішу увагу на Ю. Тютюнника, чиє життя є яскравим уроком української історії.
Пані Тетяна Швидченко на лекції повідомила про фільм, в якому Юрій знімався та грав себе. Цей фільм дає змогу зануритися в атмосферу часу та роздивитися самого отамана.
Попри саму інформацію про Юрія Тютюнника, на лекції представниця Центру українських студій Наталя Аксьонова зробила анонс вільної екскурсії, яка проходитиме 7 травня 2021 р. о 14.00, зустріч для всіх бажаючих була призначена під університетом. Назва екскурсії – «Столичний Харків між правдою і культурою».
Мені сподобалася лекція, сама лекторка та її зацікавленість у темі, і предмет досліджень – власне історія Юрія Тютюнника. Вважаю такі тематичні заходи важливими і цікавими для всіх.
Шестерніна Анастасія – студентка групи ЛЖ-12, 1 курсу спеціальності «Журналістика», у межах навчально-ознайомчої практики