Березень 2020 року. Життя йде: люди ходять на роботу, діти – у школу, і тут… карантин. Нібито до 3 квітня 2020 року. Думали, що просто відпочинемо від роботи чи навчання. Поспілкуємося з рідними та заглибимося в атмосферу «нічогонероблення». Це ж лише два тижні, так? Ні…
Спортзали закрилися ще на початку карантину. Спочатку всі думали, що це ненадовго, але локдаун затягнувся. Тому люди почали тренуватися онлайн вдома під керівництвом фітнес-блогерів.
Оскільки з незвички людям нічого було робити, вони стали налягати на смаколики, замовляти доставку та переїдати, а відповідно – набирати зайву вагу. І якщо ти не можеш прийти до тренера, він піде до тебе додому.
Тоді багато хто відкрив для себе онлайн-тренування. Виявилося, що є дуже багато тренерів, які викладають безкоштовні відео на YouTube.
Найстрімкіше злетіла серед тренерів на YouTube австралійська фітнес-блогерка Хлоя Тінг (Chloe Ting). Вона стала популярною завдяки своєму двотижневому челенджу «2 weeks shred challenge» («Приведи себе у форму за 2 тижні»). Це програма тренувань, розписана на кожен день, що має на меті допомогти схуднути та підкачати прес за 2 тижні. Її перше відео в цьому челенджі зараз налічує більше 348 млн переглядів на YouTube.
Люди проходили цей челендж та викладали свої відео-результати в YouTube. Ці результати спричинили зріст популярності програми. Як кажуть її підписники, Хлоя Тінг змінила багато життів, змусила людей займатися спортом та піклуватися про своє тіло. У своїх тренуваннях вона радить поважати своє тіло, завжди орієнтуватися на свій стан під час фітнесу та не здаватися! Хлою Тінг навіть стали називати «королевою карантину» через те, що вона дійсно стала «зіркою» завдяки локдауну по всьому світу.
Популярність за цей час набрала не тільки Хлоя Тінг. Зокрема, німецька фітнес-блогерка Памела Райф (Pamela Reif) прославилася дуже інтенсивними тренуваннями, після яких горить усе тіло. Керолін Гьорвен (Caroline Girvan) знімає вправи з навантажувачами. Тож, якщо ви любите тренування з інвентарем – вам сюди.
МедФіт (MadFit) – досить новий канал, але дівчина вже зняла майже 400 тренувань. Вона гарно пояснює техніку виконування вправ, додаючи спокійну музику як фон. Протилежністю MadFit є Ліллі Себрі (Lilly Sabry) – експресивна блогерка заряджає енергією, адже голосно підтримує тебе під час тренування. А ще вона їсть піцу та спокійно говорить про це! А Емі Вонг (Emi Wong) – знімає не тільки тренування, а ще й лайфстайл відео про подорожі, рецепти та харчування.
А як же наші? Щодо українських каналів, то у нас також багато мережевих фітнес-тренерів. Серед українських каналів популярністю користуються блогерка Олена Мандзюк та платформа «onlinefitnesstv».
У Олени зручні тренування з таймером та енергійною музикою. Вони мають дуже високий рівень, що нагадує відео західних фітнес-зірок. Олена Мандзюк веде блог українською і таким чином популяризує україномовний контент.
Українською ж працює і команда на каналі «onlinefitnesstv». Вони випускають відео, присвячені не тільки фізичним вправам, а й здоровому харчуванню та порадам для вагітних.
І все це безкоштовно! З будь-якої точки світу, маючи інтернет, можна ввімкнути відео на YouTube та почати тренуватися прямо вдома в режимі «повторюй за мною». А любителі можуть ще додати до свого інвентарю гантелі, резинки та інші спортивні речі, щоб збільшити навантаження.
Із карантином усе змінилося у світі, і наше життя теж. Ми стали витривалішими та нарешті знайшли час для тренувань. А якщо ви ще ні, то скоріше вмикайте YouTube і починайте прямо зараз!
Іванцова Анна – студентка групи ЛЖ-11, 1 курсу спеціальності «Журналістика», у межах навчально-ознайомчої практики