У рамках проекту «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» було організовано і проведено вебінар на тему «Медіаграмотність». Вебінар відбувся 13-го березня і тривав протягом двох годин. Посилання було у вільному доступі на Facebook, тож усі зацікавлені могли відвідати його на онлайн-платформі ZOOM.
На онлайн-семінар було запрошено спікерку Наталю Войтович – журналістку, викладачку, тренерку з медіаграмотності, керівницю школи журналістики «JournLab». Вебінар проводився у форматі інтерактивного уроку з медіаграмотності, де спікерка разом із модераторами заходу – студентами другого курсу (міжнародні відносини) Львівського Політехнічного університету групи «МВ – 27» Софією Сєдовою, Володимиром Кітом, Анастасією Будкіною, Марією Шорбан, Мариною Юшмановою та Соломією Зеленюх – ділилися зі слухачами корисними матеріалами, розвивали нові навички з медіаграмотності й показували вплив інформаційного світу на свідомість людини, масштаб та важливість інформаційних процесів – через розмови, тести та вправи.
Під час вебінару порушувалися такі основні питання, заявлені модераторами і спікеркою:
- що таке медіаграмотність і чому вона важлива в сучасному світі;
- алгоритми і методи впливу маніпулятивних технологій керування людьми та формування іміджу й суспільної думки;
- роль засобів масової інформації у формуванні громадської думки;
- що таке неправдива інформація і як її можливо використовувати у власних цілях;
- як виявляти та протидіяти фейковій інформації;
- поняття «політична джинса» і його небезпека;
- впровадження та поширення медіаграмотності в Україні.
Результатом цього вебінару стало усвідомлення того, що інформаційний простір впливає на людину щосекунди; потрібно вміти відокремлювати свою свідомість від неконтрольованого процесу поглинання інформації; медіаграмотність цілком і повністю залежить від нас самих, і в наших же інтересах – поширювати свої знання в цій області задля особистого комфорту та розуміння того, як ведеться інформаційна війна.
Олександра Новицька – студентка 5 курсу заочної форми навчання спеціальності Журналістика