Президент України 7 червня 2021 року підписав наказ про заборону в країні пластикових одноразових пакетів. Вже 10 грудня 2021 року цей закон вступив у дію: поступово пакети повинні зникнути із загального ужитку українців. Спочатку кожен громадян зобов’язаний буде заплатити у закладах торгівлі за одноразовий пакет. Таким чином, уряд намагається примусити людей відмовитися їх купляти та взагалі перестати ними користуватися. Як реагує на такі дії суспільство?
Певну кількість українців обурило таке нововведення. «Чому ми повинні платити за шматок пластику, який все життя був безкоштовним?» – загальна думка більшості з громадян. Проте деякі з них не усвідомлюють, що таким чином можна покращити екологічну ситуацію та посприяти збереженню природи.
Тема екології на сьогодні стає все більш популярною у суспільстві. Як не дивно, саме молодь пропагує її.
Багато українських екоблогерів на своїх сторінках Instagram або Facebook заохочують людей до збереження екології. Вони розповідають про прості буденні звички, які допоможуть утриматись від поступового вбивання довкілля. Наприклад, на сторінці у блогерки Лади Полтавською ми зможемо знайти інформацію про переробку та повторне використання старих речей. Дівчина підтримує стимул до покращення всесвітнього природнього оточення: «Робити навіть незначні, просто свідомі дії кожного дня не потребує певних зусиль, так чому ж не зробити те, що принесе користь/не принесе шкоди?» – підкреслює блогерка.
До таких простих звичок належить й використання багаторазових торбинок для продуктів замість пластикових пакетів. Вони зроблені з натуральної тканини, їх можна прати після використання та застосовувати багато разів. Це ж так зручно й легко. Сьогодні в мережі все більше і більше з’являється реклами таких багаторазових пакетів. Така простенька річ допоможе людству вийти на новий рівень еволюції, зберігаючи своє довкілля.
Сподіваюсь, що людство зупинить активний занепад екології та встане на бік природи і усвідомить, що така дрібниця як відмова від пластикових пакетів посприяє покращенню екології.
Малєєва Марія, студентка 1 курсу магістратури заочного відділення
у межах виробничої практики