4 жовтня на кафедрі журналістики відбулася онлайн-зустріч із фотографкою, відеографкою та діджитал мисткинею Мариною Чайкою.
Марина презентувала творчі здобутки та поділилася досвідом проведення фотовиставок.
У своїх роботах досліджує такі екзистенційні питання: хто така людина, що робить людину людиною? Мисткиню цікавить ментальна трансформація і її форми вираження, а також теми свободи, вибору, втрати та пошуку сенсу.
«Естетика геометрії покликана зробити тіло об’єктом мистецтва, закцентувати увагу на його гармонійній побудові. А яскраві кольори намагаються виразити його енергетично-духовну природу – так визначає фотохудожниця естетичну концепцію свого проєкту «Тілесна геометрія». – Незручні пози моделей покликані розірвати шаблони позування, розірвати зв’язок з усталеною дійсністю і занурити у таку собі медитативну практику – для споглядання у самосуть».
Воєнні події надихнули Марину на роздуми про швидке призвичаєння до травматичних обставин: «Фрагменти новин по ТБ, що мали б шокувати, – більше не резонують, – констатує мисткиня. – Це явище з розряду «немислимого» перейшло до «прийнятного».
Марина Чайка – випускниця кафедри журналістики. Основні напрямки творчості: портрет, абстракціонізм, концептуалізм та діджитал-арт. Учасниця українських та міжнародних виставок і спільних проєктів-колаборацій: «Тілесна геометрія» (2022), «Енергія та трансформація» (2022), «The VR Ukrainian pavilion» (в рамках ярмарку Art Basel) (2022), «Рідний чорний» (2023), «Трансформація» (2023), «Вкрадені» (2023), «Кривий Ріг мистецький?» (2023), «Де(кон)струкція звичних сенсів» (2023), «I inversion» (2023).