12 — 14 квітня на запрошення колег з факультету журналістики Бергенського університету (Норвегія) професор Максим Балаклицький провів низку заходів із захисту від російської дезінформації в Україні й світі. Першим був семінар для викладачів журналістських дисциплін під назвою «Російська пропаганда і українська медіасфера». Основні питання слухачів: чи існують в Україні якісні медіа, наскільки українці обізнані про ці видання, чи довіряють їм. Читати далі …
Категорія: Наукові розвідки
Науковий доробок співробітників кафедри
МАСОВА ЛЮДИНА В ЛІТЕРАТУРНІЙ КРИТИЦІ ДМИТРА ПИСАРЄВА
УДК 821.133.1 – 92 Писарєв.09 МАСОВА ЛЮДИНА В ЛІТЕРАТУРНІЙ КРИТИЦІ ДМИТРА ПИСАРЄВА І. Л. Михайлин, доктор філологічних наук професор, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна майдан Свободи, 4, м. Харків, 61022, Україна E-mail: mykhailyn@ukr.net Д. Писарєв (1840–1848) сприймав художню літературу як шматок дійсності, а сутність літературної критики вбачав у міркуваннях про саме життя. З такого погляду народилася його концепція маси, яка в багатьох елементах Читати далі …
Іван Сірко з січовим товариством на теренах історії
Ігор Михайлин Іван Сірко з січовим товариством на теренах історії Про поему Івана Перепеляка «Бог — свідок моєї душі…» І. Іван Сірко і сучасність Іван Перепеляк, автор багатьох книжок ліричних віршів і одинадцяти поем, написав нову поему — на цей раз про Івана Сірка. Постать Івана Сірка довгий час лишалася ніби поза лаштунками української історії. От він ніби є і його Читати далі …
Ігор Михайлин. Вербальна мова науки і атрибутивне науковзнавство
Ігор Михайлин Вербальна мова науки і атрибутивне науковзнавство Про книжку Володимира Пащенка «Смислові обґрунтування змістових виправлень текстів. Атрибутивне наукознавство : моногр. (К., 2015)» Мова для науки, зокрема вербальна мова, — це інструмент пізнання світу та викладу здобутих знань. Звичайно, хотілося б написати «головний інструмент». Але якщо ми скажемо «головний», то будемо мати на увазі, що є ще якісь другорядні інструменти, які існують Читати далі …
Игорь Михайлин. Украинская соль на немецких колесах
Возможно, это странно прозвучит, но современная Европа стремится к европеизации. Смысл этой идеи: научить разные народы, из которых состоит европейское содружество, жить вместе, видеть в ином — другого, то есть друга. Три года назад по инициативе Гете-института в Германии создан проект европеизации театра. Его главная задача — преодолеть страх перед другим языком. В рамках этого проекта в Германии уже идут Читати далі …